„ТЕ БЯХА ДО ПОКОЛЕНИЯ ИВАЙЛОВГРАДЧАНИ — В РАДОСТ, ТРЕВОГА И НАДЕЖДА.“
По повод 12 май – Международния ден на медицинската сестра, Община Ивайловград изрази своята признателност към жените, посветили живота си на една от най-хуманните и достойни професии.
С поздрав от кмета на Община Ивайловград Диана Овчарова и с лично поднесени цветя от заместник-кмета Светла Моллова беше изказана благодарност към медицинските сестри, които и днес всеотдайно се грижат за здравето и живота на хората.
Професия, която не познава работно време, умора и безразличие. Професия, в която освен знания са нужни сърце, сила и човечност. Всеки ден те посрещат тревогата с търпение, болката – с грижа, а страха – с добра дума и надежда.
В празничния ден кметът на общината посрещна на сутрешно кафе и медицински сестри, отдали години от живота си на болницата в Ивайловград и на грижата за поколения жители на общината.
Години наред те бяха част от сърцето на местното здравеопазване – с търпение, безсънни нощи и тихата сила да бъдат опора в най-трудните моменти. Те не просто лекуваха – те вдъхваха кураж, подаваха ръка и спасяваха човешки животи.
С цвете, картичка и книга със стихове на Ивайло Балабанов Община Ивайловград изрази уважението и признателността си към тези достойни жени, оставили незаличима следа в живота на поколения ивайловградчани.
Срещата премина топло и емоционално – със спомени, усмивки и искрени думи на благодарност.
Има хора, към които благодарността никога не е достатъчна. Такива са нашите ангели в бяло – лекарите и медицинските сестри, които с професионализъм, доброта и човечност стоят до хората в най-трудните им мигове.
Община Ивайловград поднася своята искрена благодарност и уважение към всички медицински специалисти за тяхната отдаденост, грижа и голямо човешко сърце.
- Честит празник!
